E-bülten

Ocak-Mart 2018 

2017 Yılının Dilek Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin, 2017 yılının En İyilerini belirlediği Dilek Ödülleri sahiplerini buldu. Kültür, sanat, spor, medya ve internet alanlarında ödüle değer görülen isimler, Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı

Üniversitelerde sosyal sorumluluk alanında yapılmış ilk ödül töreni olma özelliğini taşıyan Dilek Ödülleri’nin bu yıl 6’ncısı gerçekleştirildi. Geceden elde edilen 30 bin TL gelirle 10 çocuğun daha dileği gerçekleşecek.

Runatolia Maratonu'nda Adımlarımız Dilek Çocukları İçindi

4 Mart 2018'de Antalya'da gerçekleşen Runatolia Maratonu'nda Kordsa, Havaş, Mektebim Okulları, Xerox, Coliseum Sports Club, Defacto ve Calista Luxury Resorts çalışanlarının yer aldığı  7 kurumsal koşu takımımız ve bireysel koşucularımız Runatolia koşu parkurunu derneğimizin "Hayat Bağlayan Dilekler" projesi için adımladılar. Adım Adım oluşumu ile gerçekleştirdiğimiz Runatolia Maratonu yardımseverlik koşusu sayesinde tam on dört çocuğumuzun dilekleri hayata geçirilecek.

2018'in İlk Gönüllü Eğitimini Gerçekleştirdik

2018'in ilk Gönüllü Eğitimini Radisson Blu Hotel Şişli'de yoğun bir katılımla tamamladık. Genel Müdürümüz Zeynep Ürkün'ün sunumunun ardından Gönüllü Koordinatörümüz Aslı Battal'ın verdiği eğitim,  Psikolog İpek Gökozan'ın  "Hasta Çocuklar ve Yakınlarına Yaklaşım" konulu sunumu ile sona erdi. 

Bir Dilek Tut Derneği & Chubb Takım Çalışması

Mart ayında Chubb şirketi ile Wish Challenge takım çalışması gerçekleştirdik. Fairmont Quasar Hotel'de yapılan çalışmada , Chubb çalışanlarının oluşturduğu takımlar 3 çocuğumuzun dileklerini gerçekleştirmek için muhteşem sürprizler hazırladılar.

Sahra'nın dileği gerçek oldu...

Sahra 11 yaşında ve lösemi hastası...

Sahra yaşında göre daha olgun olan bir kız. Kitap okumayı çok seviyor.

Taraftarı olduğu takım Galatasaray. Ama ilgilendiği spor dalı Voleybol’du. Aynı zamanda da hayranı olduğu sanatçı ise Aras Bulut’tu.

Sahra’nın dosyası ile ilgilenen Mercedes Finansal Hizmetler ekibi hemen Aras Bulut ve Galataray klubü ile iletişime geçerek Sahra’ya sürpriz hazırlamaya başladılar.

Önce Aras Bulut’un oynadığı Çukur dizisinin setini ziyaret ederek beraber fotoğraf çekildiler, ardından sevdiği kulübün antrenmanlarına katıldı.

Maçı seyrettikten sonra yorucu bir günün ardından çok acıkmışlardı. Sürprizlerinin bittiğini düşündüğü sırada asıl hayali Hoverboard verildiğinde sevinç çığlıklarına engel olamadı... 

Mert laptop'una kavuştu...

Mert 11 yaşında ve Osteo Sarkom hastası. En büyük dileği laptop sahibi olmaktı. Mert'in dileğini gerçekleştirmek için kolları sıvayan Total Turkey Pazarlama ekibi onu önce İTÜ Teknokent'e götürdüler. Burada uçak simülasyonunu deneyimleyen Mert'in keyfine diyecek yoktu. 

Keyifli saatlerin ardından acıkan Mert'e Yeşilköy'de en sevdiği yemek olan dürüm ziyafeti verldi. 

Sonrasında Motor Fuarını ziyaret ederek motorsikletlere binen ve bol bol fotoğraf çektiren Mert'e laptopu hediye edildiğinde mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Çakırefe, EmreCan ağabeyi ile buluştu...

Çakırefe 11 yaşında Lösemi hastası.

 

En büyük hayali Youtuber Fenomeni EmreCan Önal ile tanışmaktı.

Çakırefe’nin hayalleri arasında büyüyünce kalp doktoru olmak da vardı. Bunun için “Pegasus Akademi” ekibi Çakırefe’yi mutlu etmek için çalışmalara başladılar.

Çakırefe’nin sağlığı açısında dilek günün sadece tanışma olması gerekiyordu. Onun çok yorulmaması gerekiyordu.

Dilek günü EmreCan abisini karşısında görünce dili tutulan Çakırefe’nin mutluluğunu maskesinin altından görünen gözleri aslında anlatıyordu.

Emrecan ile beraber online oyunlar oynayıp sohbet ettikten sonra, hislerini bizimle paylaşmasını rica ettiler. Mutluluğunu ifade edemediğini, yüzüme bakın yeter demesinden anlaşılıyordu.

Çocuklarımızın dileklerini gönüllülerimizle tasarladık

Çocuklarımızın dilek yolculuklarını bu kez gönüllülerimizle tasarladık. Bilgilendirmenin ardından çocuklarımızın dosyalarını inceleyen gönüllülerimiz, hayalleri, ilgi alanları ve tüm diğer verilerin ışığında çocuklarımız için mutluluk dolu anlar planladılar.  

E-bülten aboneliğinden çıkmak için mail@birdilektut.org

©Copyright Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye, 2018

Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye
Gümüşsuyu Ömer Avni Mah. İnönü Cad. Dümen Sk. Günaydın Apt. No:5 D:10 Beyoğlu / İstanbul
0212 259 83 83

http://birdilektut.org/
mail@birdilektut.org