WEB SİTESİ

39. İSTANBUL MARATONU'NDA "HAYATA BAĞLAYAN DİLEKLER" İÇİN KOŞTUK

Bu sene ilk kez katıldığımız 39. Vodafone İstanbul Maratonu'nda Adım Adım Oluşumu ile dilek çocuklarının hayallerini yerine getirebilmek, daha çok çocuğu hayata sımsıkı bağlarla bağlayabilmek için gönüllü koşucularımız ve kurumsal takımlarımızla birlikte koşarak, onlarca çocuğumuza umut olacak kaynak topladık.

 

261 koşucumuz ile 50 çocuğumuzun dileklerini gerçekleştirmek için  yola çıktığımız,  karnaval havasında geçen bu keyifli Yardımseverlik Koşusunda hedefimizin de üstüne çıkarak önemli bir başarı elde ettik.

Tüm bireysel/kurumsal koşucularımız ve bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

 

Sizlerden aldığımız  destek ve coşkuyla destek ve coşkuyla, daha çok çocuğumuzun hayallerini gerçeğe dönüştürebilmeyi hedefleyerek bu sene 4 Mart 2018'de Antalya Runatolia Maratonu'na katılma kararı aldık.  15 çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için katılacağımız Runatolia Maratonu’nda  “Hayata Bağlayan Dilekler” için koşmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Koşucularımızın enerjisi ve motivasyonu yüksekti...

4 Mart'ta Antalya Runatolia Maratonu'nda derneğimiz için bağış koşusu yapmak isterseniz zeynepg@birdilektut.orge-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

DİLEK ÇOCUKLARIMIZDAN HABERLER

Melike’nin en büyük hayali doktor olmaktı...

2 Aralık Cumartesi günü Melike’yi evinde ziyaret eden dilek gönüllülerimiz, O’na ve kardeşlerine onlarca oyuncak, okul malzemeleri ve hediyeler verdiler.  Daha sonra  KidzMondo oyun dünyasında sahne sanatları alanından kuaförlüğe, bando şefliğinden astronotluğa birçok yeteneğini sergileyen Melike gönüllülerimizi kendine hayran bıraktı.

 

 Medicana hastanesinde Başhekim ve doktorlarla tanışarak kendisine verilen doktor önlüğünü giyerek hastaları muayene eden Melike’ye tatlı bir sürpriz olarak en iyi doktor ödülü verildi. 

Ayda’nın hayallerini süsleyen yatak odası takımıydı…

Dilek gerçekleştirme gününde kendisini ziyaret eden gönüllülerimizle oyunlar oynayıp, dans eden Ayda, kendisine hediye edilen pembe Prenses kıyafetinin içinde pek mutluydu.

Hele bir de sıra büyük dileğini gerçekleştirmeye geldiğinde yatak odası takımını gören Ayda’nın sevinci görülmeye değerdi.

Azra Nur’un  ilgilendiği o kadar çok şey vardı ki… 

Mercedes Finansal Hizmetlerin “Eltiler” grubundan bir Gönüllümüz annesi ile beraber mutfakta zaman geçirmeyi seven Azra Nur’u evde ziyaret ederek, şeker hamurundan kurabiye yapmayı öğretti.  Dilek günü geldiğinde Azra Nur ve ailesini evden aldıktan sonra çok sevdiği çizgi film olan Maşa ve Koca Ayı’nın oyununu seyrettiler. Oyun sonrasında oyun parkında oyun oynayıp, el yapımı minik hamburgerler yediler. Azra Nur dışarıda dolaşırken, gönüllü abi ve ablalar, yatak odasını süslemeye başladılar. Tüm bunlardan habersiz Azra Nur’un odayı gördükten sonraki mutluluk çığlıkları tüm yorgunluğumuzu almıştı…

 DİLEK ÇOCUKLARIMIZA BİR DESTEK DE TOTAL TURKEY PAZARLAMA'DAN...

 

Total Turkey Pazarlama çalışanları ile 28 Aralık'ta Crowne Plaza'da gerçekleştirdiğimiz Wish Challenge takım çalışmasıyla üç çocuğumuzun hayallerinden büyük dilek gününe giden yol haritaları tasarlandı.

Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye Genel Müdürü Sayın Zeynep Ürkün'ün sunumunun ardından üç ayrı ekibe ayrılan katılımcılar, kendi gruplarına atanan çocuğun hayalleri, beklentileri, olanakları ve olanaksızlıklarından yola çıkarak büyük dilek gerçekleştirme gününe giden yol haritalarını çizdiler.

Her ekibin kısa bir sunumla tasarımlarını anlatmalarının ardından çok keyifli ve verimli bir Wish Challenge çalışması daha sona erdi. 

 

 

YENİ YILA GÖNÜLLÜLERİMİZLE "MERHABA" DEDİK

 

 

2018’i derneğimizde gönüllülerimiz ve Yönetim Kurulu üyelerimizle bir araya geldiğimiz keyifli bir Yılbaşı Partisi ile kutladık. 39. İstanbul Maratonu’nda Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish Türkiye için koşarak “Hayata Bağlayan Dilekler” projemiz için bağış toplayan gönüllü koşucularımıza  teşekkür sertifikalarını Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Eda Aroyo verdi.